سفارش تبلیغ
صبا ویژن

وبلاگ خبری بهارنیوز

با گسترش پیدا کردن تکنولوژی بسیاری از روش‌های سنتی و قدیمی جای خود را شیوه‌های مدرن دادند. یکی از بزرگترین دغدغه‌های بسیاری از مدیران کسب و کارها برگزاری همایش‌ها و جلسات از راه دور بود. بسیاری از افراد مجبور بودند برای برگزاری کنفرانس یک روزه به شهرها یا کشورهای دیگر سفر کنند که در نتیجه هزینه‌های بسیار زیادی را به دنبال داشت. با پیشرفت تکنولوژی و امکانات بسیاری از شبکه های اجتماعی مانند Whatsapp روش‌های برگزاری جلسات تغییر کرد اما همچنان موانعی وجود داشت. یکی از بهترین گزینه‌ها امروزه برای کنفرانس‌ها و جلسات برون شهری و برون کشوری استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس است. شما نیز اگر قصد استفاده از این سیستم را برای کسب و کار خود دارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

سیستم ویدئو کنفرانس چیست؟

برگزاری کنفرانس‌ها یا کلاس‌های آموزشی از راه دور به دلیل هزینه‌های بالا و خطرات سفر همیشه یکی از مشکلات صاحبان کسب و کارها بوده است. استفاده از تماس‌های تصویری نیز به دلیل محدودیت‌ها در اضافه کردن افراد هیچ موقع کارآمد نبوده است به همین دلیل امروزه بسیاری از افراد، سیستم ویدئو کنفرانس را انتخاب کرده‌اند. با استفاده از این سیستم نه تنها تصویر و صوت انتقال پیدا می‌کند بلکه بسیاری از داده‌ها که به صورت فایل و متن نیز هستند منتقل می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های ویدیو کنفرانس‌ها می‌توان به عدم محدودیت آن در اضافه کردن افراد اشاره کرد.

تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی ویدئو کنفرانس

دوربین ویدئو کنفرانس

یکی از مهمترین تجهیزات ویدیو کنفرانس، دوربین ویدئو کنفرانس است. با استفاده از این دوربین می‌توان ارتباط تصویر بین افراد را برقرار کرد. این ابزار با توجه به میزان مساحت اتاق و کاربردی که قرار است داشته باشد، استفاده می‌شود.

نرم افزار ویدئو کنفرانس

برای راه اندازی یک ویدئو کنفرانس تنها تجهیزات سخت افزاری مهم نیستند بلکه نرم افزارها نیز تاثیر مهمی در برقراری یک وب کنفرانس با کیفیت دارند. یکی از بهترین نرم‌افزارها در این حوزه Skype for Business است.

تلفن های ویپ

 

از دیگر تجهیزاتی که در یک اتاق کنفرانس مورد استفاده قرار می‌گیرد، تلفن‌های تحت شبکه یا VOIP هستند. با استفاده از این تلفن‌ها می‌توان بسیاری از اطلاعات را به صورت تصویری در قالب داده‌ها انتقال داد و نیازی به استفاده از دستگاه فکس نیست.