سفارش تبلیغ
سرور اختصاصی
سرور اختصاصی

وبلاگ خبری بهارنیوز

مدیر کل میراث فرهنگی فارس در آیین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی گفت: « تا پایان سال جاری، خاتم شیراز ثبت بین‌الملی و شیراز نیز شهر جهانی صنایع دستی کشور خواهد شد. »

مصیب امیری، مدیر کل میراث فرهنگی در آیین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی و نکوداشت هنرمندان و پیشکسوتان در این حوزه از انتخاب شیراز به عنوان شهر جهانی صنایع دستی خبر داد. او ضمن بیان این موضوع که صنایع دستی یکی از حوزه‌های تاثیرگذار در تحقق رونق تولید و توسعه اشتغال است، گفت: یکی از حوزه‌های مورد تاکید این اداره در سال جاری، توجه بیش از پیش به موضوع صنایع دستی است.

طبق پیش‌بینی‌های انجام شده تا پایان امسال، بیش از سه هزار نفر در این زمینه آموزش ببینید. به گفته امیری، اقدامات لازم برای احیای دو رشته منسوخ شده صنایع دستی در دستور کار قرار گرفته است. بازارچه‌ها و نمایشگاه‌ها نقش مهمی در زمینه معرفی و فروش صنایع دستی دارند و در همین راستا، بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی کشور در آذرماه سال 98 در شیراز برگزار خواهد شد.

امیری افزود: تا پایان سال جاری شش خانه تاریخی تخت اختیار این اداره کل، با هدف ایجاد خانه‌‌های صنایع دستی در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت.

به گفته این مقام مسئول، با هدف حمایت از صنایع دستی استان فارس، انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف مد نظر است.

امیری ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال جاری، تلاش‌ها به نتیجه برسد و خاتم شیراز ثبت بین‌المللی و شیراز نیز دومین شهر جهانی صنایع دستی کشور شود.

 

همتی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی شیراز نیز در این جلسه با نوید اتفاقات خوب در حوزه صنایع دستی استان تا 20 خرداد سال 99؛ خواستار حمایت و تکریم مستمری بگیران و از کار افتادگان صنایع دستی، اختصاص بودجه پیش‌بینی شده دولت برای خرید تولیدات صنایع دستی، رفع مشکل و اعمال بیمه صنعتگران و معافیت ارزش افزوده در این حوزه شد.